<--! -->

Τρίτη 17 Ιουλίου 2012

Φιλικη «τριαρα» του ΠΑΣ Γιαννινα επι του Πανθρακικου

Καλύτερος ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 3-0 σε φιλικό του Πανθρακικού, που έδειξε ότι χρειάζεται πολλή δουλειά μετά την επιστροφή του στη Σούπερ Λίγκα.

Οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Βίλα, στο δεύτερο μέρος ο Τζάνης με πέναλτι έκανε το 2-0 και στις καθυστερήσεις του ματς ο Γιάκος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Στάθης, Σαρακατσάνος, Βοσνακίδης, Μίνγκας, Σκλιοπίδης, Μακρυδημήτρης, Μπαικαρά, Μοσχάκης, Γωνιάδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ποδοσφαιριστές από την ομάδα Νέων, καθώς και κάποιοι υπό δοκιμή.

ΠΑΣ Γιάννινα: Φεγκρούζ, Ντε Βινσέντι, Κειτά, Λίλα, Βίλα, Ασωνίτης, Μιχαήλ, Οικονόμου, Πάντος, Παππάς, Τοπούζης. Στο β' μέρος έπαιξαν και οι: Αυγενίκου, Γεωργίου, Γανωτης, Γιάκος, Ιωάννου, Κολοβέτσιος, Πατσατζόγλου και Τζάνης.