<--! -->

Τετάρτη 30 Μαρτίου 2011

Παιχνίδι ανατροπών με νικητή τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Νέους

«Χορταστικό» ήταν την Κυριακή το πρωί το παιχνίδι των ομάδων Νέων του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Διαγόρα Ρόδου, και κυρίως στην επανάληψη όπου σημειώθηκαν τα περισσότερα γκολ. Τελικό σκορ 3-2 για τους γηπεδούχους, σ' ένα ματς στο οποίο προηγήθηκαν, ο Διαγόρας ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ, αλλά ο ΠΑΣ ξαναπήρε προβάδισμα και έφτασε στη νίκη.

Ο Ασωνίτης στο 3ο μόλις λεπτό έγραψε το 1-0 για τον ΠΑΣ Γιάννινα, σκορ με το οποίο οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, για να επανέλθουν σαφώς πιο κεφάτες. Στο 48' ο Λερογιάννης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και στο 52' ο Χατζηκοσμάς έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Χαρίση σημειώνοντας το 1-2. Κάπου εκεί, όμως, οι παίκτες του κ. Λαυδαριά αφυπνίστηκαν και έκαναν τη δική τους αντεπίθεση. Στο 58' με κεφαλιά ο Ασωνίτης έφερε εκ νέου το ματς στα ίσια, ενώ στο 65' ο Θεοδωρής με μία ακόμα κεφαλιά πέτυχε το τελικό 3-2.

Οι νέοι του ΠΑΣ Γιάννινα είχαν και δύο δοκάρια με τους Παπαδόπουλο και Γκέγκα.
ΠΑΣ Γιάννινα: Χαρίσης, Νάσιος (84΄ Πάνος), Βασιλειάδης, Οικονόμου, Θεοδωρής, Τσάνης, Παπαδόπουλος (73' Νασούλης), Ασωνίτης, Νικολάου (53' Μπάγιας), Γκοτζιάς, Γκέγκας.

Διαγόρας: Μανωλάγκας, Λερογιάννης, Αυγενικού (84' Μιχαλόπουλος), Κανελούνης, Κοσμάς, Γκανάρης (79' Πόγιας), Κωνσταντινίδης, Μαλλιάκας, Καραγεωργίου, Ρούσος, Χατζηκοσμάς.